Jak pomóc alkoholikowi wyjść z nałogu

Jak pomóc alkoholikowi wyjść z nałogu

Opis

Alkoholik najczęściej zaprzecza swojej chorobie i nie chce się przyznać do tego, że stracił kontrolę na swoim życiem. Zatem  jak pomóc alkoholikowi wyjść z nałogu? Przede wszystkim ważna jest pomoc ze strony najbliższych w postaci namówienia alkoholika do podjęcia leczenia. Istotne jest również to, aby członkowie rodziny pozbyli się poczucia winy za nałóg, za który  odpowiedzialność powinien ponosić tylko i wyłącznie alkoholik.

Najważniejszym  elementem procesu pomagania alkoholikowi w zdrowieniu jest oczywiście leczenie. Terapia alkoholowa w ośrodku Oaza pozwala uporać się z nałogiem pod okiem doświadczonych specjalistów. Przekonanie osoby uzależnionej do tego, że jest to najlepsza dla niego droga, nie jest oczywiście łatwe. Czasami niestety musi nastąpić jakiś mocny wstrząs np. śmierć bliskiej osoby, aby alkoholik udał się na terapię.

 

 

Dodaj komentarz


Dzięki informacjom zawartym na stronie internetowej Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień OAZA dowiedziałem się jak porządnie pomóc alkoholikowi wyjść z nałogu.
Opublikowane przez: Kacper Kaźmierczak Data: 2019-01-21 09:38:28 Ocena: 5

Również W Pobliżu:

Autokasacja U Jacka

Marii Danilewicz-Zielińskiej 6

Aleksandrów Kujawski

Zobacz

CENTRO PLUS Sp. z o.o.

Jesionowa 1

Włocławek

Zobacz

AUTOMATIK ELEKTROCIEPŁO

Legionów 16

Toruń

Zobacz